ABRI San Air Plus Spec.ink.pl.28k 300200

Obrázek ABRI San Air Plus Spec.ink.pl.28k 300200

Anatomicky tvarované pleny s prodyšným povrchem Air Plus a unikátním systémem bariér zvyšující ochranu proti úniku stolice i moči. Pro muže i ženy. Celý popis

EAN: 5710811042520
Výrobce: ABENA
Dostupnost: Skladem
Naše cena: 295 Kč
+
-
ks
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

Anatomicky tvarované pleny s prodyšným povrchem Air Plus a unikátním systémem bariér zvyšující ochranu proti úniku stolice i moči. Používáme pro ženy i muže, nutná je speciální fixace, např. ABRI-FIX NET, ABRI-FIX PANTS, ABRI-FIX LEAF ,nebo ABRI-FIX SOFTCOTTON.

Inkontinence moči je označován stav, při němž člověk není schopen sám vědomě regulovat odchod moči. Samovolný únik moči z močové trubice může postihovat jak děti, tak muže i ženy, a to v jakémkoli věku. Ač by se mohlo zdát, že tato porucha ztěžuje život převážně starším lidem, opak je pravdou. Nekontrolovaným únikem moči trpí převážně ženy v produktivním věku. Statistiky hovoří o tom, že například stresovou inkontinenci trpí asi 20% žen ve věku kolem 45 let.

Způsob předepisování a úhrada VZP: 
Předepisuje smluvní lékař pojišťovny odborností PRL, URN, GYN, NEU a GER na poukaz PZT pro inkontinentni pacienty v ambulantní péči od 3 let věku, který zároveň určí stupeň inkontinence. V případě, že pomůcky předepisuje odborný lékař, v jehož péči je inkontinentni pojištěnec, je povinen písemně informovat praktického lékaře pojištěnce o vyšetření a předepsání pomůcky. Hrazeno rovněž obyvatelům domovů pro seniory a domovů pro osoby se zdravotním pojištěním. Pojištěncům ve zdravotnické ústavní péči a odborných léčebnách pojišťovna tyto pomůcky nehradí.

Limity úhrad 
1) vložky pro lehkou inkontinenci: max. 150 ks. měsíčně - nějvýše do 550 Kč/měs. 
2) vložné pleny: max. 150 ks měsíčně - nejvýše do 900 Kč/měs. 
3) plenkové kalhotky: max. 150 ks měsíčně - nejvýše do 1400 Kč/měs. 
4) fixační kalhotky pro 1) a2): max. 24 ks ročně - nejvýše do 190 Kč/rok 
5) podložky absorpční: úhrada VZP 75% - max. 60 ks měsíčně 
- pro I. a II. stupeň: součást finančního limitu pro konkrétní stupeň 550 Kč a 900 Kč 
- pro III. stupeň: i nad finanční limit 1400 Kč/měs.

Obecné informace pro předepisování poukazů:

Preskripční období jsou max. 3 měsíce. 
Není vázáno revizním lékařem. 
Není striktní povinnost odborného vyšetření. 
Na poukaz může být předepsán pouze jeden kód s možností kombinace více poukazů a tím typu výrobku, u I. a II. stupně je možno využít kombinace vložek a vložných plena stejně tak u II. a III. stupně lze kombinovat vložné pleny a kalhotky pro denní a noční období v možném dvou nebo tříměsíčním preskripčním období. To znamená, že pacient může být přes den zařazen do II. stupně a využít vložné pleny a v noci využít plenkové kalhotky, které jsou zařazeny ve III. stupni. 
O vystavení poukazu musí být proveden záznam v dokumentaci pojištěnce. 

Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811