AKUTOL Hydrogel spray 75ml - Z13

Obrázek AKUTOL Hydrogel spray 75ml - Z13

AKUTOL™ hydrogel je hydrokoloidní gel bez obsahu parabenů indikovaný pro ošetření lokálních suchých nebo vlhkých ran. AKUTOL™ hydrogel je zdravotnický prostředek, který nepřímo podporuje hojení ran, a to prostřednictvím regulace mikroprostředí rány. Celý popis

EAN: 8594013702430
Naše cena: 276 Kč
+
-
ks
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

Účinné látky: kyselý koloidni karbomer, karnosin

AKUTOL™ hydrogel obsahuje kyselý karbomer stabilizovaný karnosinem, který je základním peptidem přirozeně obsaženým v pokožce. Pokrytí suchých ran, jako jsou odřeniny a chirurgické rány, tímto karbomerem má uzavírací účinek: zastavuje se tak vypařování vlhkosti a omezuje se ztráta tekutiny pokožkou. Karnosin reguluje kyselé polymery a působí také jako antioxidant. Karbomer vstřebává přebytečnou tekutinu z vlhkých výpotkových ran.

AKUTOL™ hydrogel ochlazuje a zjemňuje kontakt s náplasti a/nebo obvazy a není přilnavý. Místo dráždivých parabenů AKUTOL™ hydrogel obsahuje konzervační citran stříbrný.

Zavřené rány: očistěte a dezinfikujte místo, které má být ošetřeno. AKUTOL™ hydrogel naneste sprejem na ránu, rány se přitom nedotýkejte. Je-li to nutné, použijte náplast nebo obvaz.

Otevřené rány: ránu vyčistěte a dezinfikujte, opatrně vysušte. Na ránu naneste silnou vrstvu gelu (0,5-0,75 cm). Použijte obvaz, nebo náplast. Obvaz ponechte na místě po dobu jednoho až tří dnů, dokud gel nezmizí. Použití AKUTOL™ hydrogelu omezte, pokud se na ráně vytvoří strup.

AKUTOL™ hydrogel není vhodný pro použití na oči, oční víčka nebo sliznici.

AKUTOL™ hydrogel není prostředkem pro první ošetření v případě popálenin! Poranění okamžitě ochlaďte pod vlažnou tekoucí vodou a v chlazeni pokračujte přibližně po dobu dvaceti minut. Zchlazení je třeba provést co nejrychleji, poněvadž jeho prospěšný účinek postupně klesá a asi po 30 minutách zmizí. Aby nedošlo k podchlazení, nedoporučuje se používání studené vody, zejména pokud popálení pokrývá velkou plochu. AKUTOL™ hydrogel použijte až poté, co byla odborně posouzena závažnost popáleniny.

V následujících případech se vždy poraďte s lékařem:
-- větší, rozsáhlé nebo velmi hluboké rány
-- malé silně infikované rány
-- pomalu se hojící rány nebo hrozící riziko komplikací.
V takových případech může AKUTOL™ hydrogeltaké pomáhat, v žádném případě však nestačí jako jediný prostředek léčeni.


Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811