Ambroxol AL 75mg ret.cps.20x75mg

Obrázek Ambroxol AL 75mg ret.cps.20x75mg

Přípravek Ambroxol AL 75mg se užívá při akutních a chronických zánětlivých a infekčních onemocněních horních i dolních dýchacích cest. Čtěte pozorně příbalový leták. Celý popis

EAN: 4024773013315
Kód SÚKL: 0043947
Výrobce: STADA
Dostupnost: Nedostupné
Běžná cena: 91 Kč (ušetříte 3 %)
Naše cena: 88 Kč
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

Ambroxol AL 75 retard obsahuje účinnou látku Ambroxoli hydrochloridum, je to lék, který patří do skupiny expektorancií a mulokytik. Zvyšuje v dýchacích cestách sekreci hlenu, tvorbu plicniho surfaktantu (látka pokrývající vnitřní stěny plicních sklípků) a stimuluje činnost řasinek zajišťující posun hlenu. Tyto účinky mají za následek vydatnější zkapalnění, lepši transport a vylučování hlenu (mukociliární clearance), čímž dochází k usnadnění vykašlávání a zmírnění kašle.

Přípravek Ambroxol AL 75 se užívá při akutních a chronických zánětlivých a infekčních onemocněních horních i dolních dýchacích cest. Jedná se např. o akutní a opakované záněty průdušek, hrtanu a průdušnice, rýmu a záněty nosohltanu (a související záněty středouší a vedlejších dutin nosních), a dále o chronická onemocnění jako např. chronická bronchitida a chronická obstrukční plicní nemoc.

Akutní a chronická onemocněni dýchacích cest jsou provázena zvýšenou tvorbou vazkého průduškového hlenu a jeho ztíženým vykašláváním. Mukolytická léčba (tzn. snižující viskozitu hlenu) usnadňuje toto vykašlávání.

Vyrábí se ve formě tobolek s prodlouženým uvolňováním léčivé látky, což zajišťuje její stabilnější hladinu v organizmu.


Dávkování:
Dospělí a děti starší 12 let: Obvyklá dávka je 1 tobolka 1x denně (což odpovídá 75 mg ambroxolu).

 
Délka léčby se určuje individuálně podle indikace a průběhu onemocnění. Bez porady s lékařem by dospělí neměli přípravek užívat déle než 5 dní.

Účinek ambroxolu na rozpouštěni hlenu zesílíte zvýšeným přivodem tekutin. 

 

Vedlejší příznaky: 
Ojediněle se mohou vyskytnout zažívací obtíže jako nechutenství, nevolnost, zvracení nebo průjmy. 


Pozorně čtěte příbalovou informaci, před užíváním se poraďte se svým lékárníkem.

Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811