Ambroxol AL kapky gtt.1x100ml/750mg APA

Obrázek Ambroxol AL kapky gtt.1x100ml/750mg APA

Přípravek Ambroxol AL se užívá při akutních a chronických zánětlivých a infekčních onemocněních horních i dolních dýchacích cest. Lze použít pro dospělé i děti. Čtěte pozorně příbalový leták. Celý popis

EAN: 4024773017313
Kód SÚKL: 0058374
Výrobce: STADA
Dostupnost: Skladem
Naše cena: 73 Kč
+
-
ks
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

Ambroxol AL obsahuje účinnou látku Ambroxoli hydrochloridum, je to lék, který patří do skupiny expektorancií a mulokytik. Zvyšuje v dýchacích cestách sekreci hlenu, tvorbu plicniho surfaktantu (látka pokrývající vnitřní stěny plicních sklípků) a stimuluje činnost řasinek zajišťující posun hlenu. Tyto účinky mají za následek vydatnější zkapalnění, lepši transport a vylučování hlenu (mukociliární clearance), čímž dochází k usnadnění vykašlávání a zmírnění kašle.

Přípravek Ambroxol AL kapky se užívá při akutních a chronických zánětlivých a infekčních onemocněních horních i dolních dýchacích cest. Jedná se např. o akutní a opakované záněty průdušek, hrtanu a průdušnice, rýmu a záněty nosohltanu (a související záněty středouší a vedlejších dutin nosních), a dále o chronická onemocnění jako např. chronická bronchitida a chronická obstrukční plicní nemoc.

Akutní a chronická onemocněni dýchacích cest jsou provázena zvýšenou tvorbou vazkého průduškového hlenu a jeho ztíženým vykašláváním. Mukolytická léčba (tzn. snižující viskozitu hlenu) usnadňuje toto vykašlávání.

Ve formě roztoku je tento přípravek vhodný pro dospělé i děti.

Dávkování: 
Dospělí a děti starší 12 let: Na počátku léčby 3x denně 4ml (4 ml odpovídá 60 kapkám), později se dávka snižuje na 3xdenně  2ml, nebo 2x denně 4ml. 

Děti od 6 do 12 let: 2ml 2-3x denně 

Děti od 2 do 6 let: 1 ml 3x denně 

Děti do 2 let:  1ml 2x denně  

 
Délka léčby se určuje individuálně podle indikace a průběhu onemocnění. Bez porady s lékařem by dospělí neměli přípravek užívat déle než 5 dní.

Účinek ambroxolu na rozpouštěni hlenu zesílíte zvýšeným přivodem tekutin. 

 

Vedlejší příznaky: 
Ojediněle se mohou vyskytnout zažívací obtíže jako nechutenství, nevolnost, zvracení nebo průjmy. 


Pozorně čtěte příbalovou informaci, před užíváním se poraďte se svým lékárníkem.

Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811