Atix sada pro bezpečné odstraň.klištat

Obrázek Atix sada pro bezpečné odstraň.klištat

ATIX je sada k bezpečnému odstraňování klíšťat. Zamezuje přenosu infekčních chorob přenášených v průběhu odstraňování klíštěte z hostitele. Používá se u lidí i u zvířat. Celý popis

EAN: 5902596718282
Výrobce: JM SANTE
Dostupnost: Skladem
Typ produktu: Veterinaria
Běžná cena: 313 Kč (ušetříte 2 %)
Naše cena: 307 Kč
+
-
ks
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

ATIX je zdravotnický prostředek, který se s ohledem na svou klasifikaci a vlastnosti může používat u lidí i zvířat. Je určen pro postřik kůže proti parazitickému klíštěti. Vyvoláním silného kryogenniho účinku způsobí okamžité a účinné sníženi metabolické aktivity klíštěte (zmrazení), které omezí a zabrání přenosu tělesných tekutin parazita, které mohou obsahovat patogenní mikroorganismy, do organismu hostitele. Jednoduchá aplikace umožňuje rychlé a bezpečné odstranění klíštěte spolu sjeho ústním ústrojím pomoci připojené pinzety. Účinně zabraňuje přenosu onemocnění přenášených klíšťaty při odstraňování parazitů z kůže.

Sprej ATIX je určen pouze k vnějšímu použiti, lokálně na klíště. Postup použití:
1. Lokalizujte klíště.
2. Zkontrolujte, zda je v nádobce přiměřená dávka přípravku. Otvor dávkovače držte směrem od sebe ve svislé poloze a dvakrát stlačte.
3. Nádobku držte svisle. Otvortrysky dávkovače ATIX zaměfte na klíště tak, aby proud přípravku zasáhl hlavně okolí hlavy cizopasníka.
4. Stlačte a přidržte dávkovači trysku do ukončení doby aplikace celé dávky. Zákrok opakujte podle potřeby a podle velikosti cizopasníka. Nepřekračujte počet tří aplikací do stejného místa. Vyvarujte se rozprašováni na kůži okolo místa přisátí parazita (přípravek je nutné aplikovat přímo na hlavu klíštěte).
5. Pomocí pinzety přidržte ústní část klíštěte co nejblíž u kůže a pomalu tahejte svisle nahoru. Nepokoušejte se vytáhnout hlavu nebo tělo klíštěte, protože se může odtrhnout a ústní ústrojí může zůstat pod kůží. Použijte pinzetu na odstranění všech zbývajících části klíštěte zanechanýchv kůži.
6. Dezinfikujte místo odstranění klíštěte a pinzetu lihem. Umyjte si ruce mýdlovou vodou.

Stlačte a přidržte dávkovači trysku do ukončení doby aplikace celé dávky. Zákrok opakujte podle potřeby a podle velikosti cizopasníka. Nepřekračujte počet tří aplikací do stejného místa. Vyvarujte se rozprašování na kůži okolo místa přisátí parazita (přípravek je nutné aplikovat přímo na hlavu klíštěte):


Rozměr klíštěte /doporučený počet dávek:
1-2 mm/1 dávka

3-4 mm/2 dávky

5 mm/3 dávky.

Nepoužívejte přímo na kůži a v případě přecitlivělosti na kryoterapii. Opakované použití přípravku přímo na kůži do stejného místa může vest k omrznutí. V takovém případě nechejte přípravek odpařit a potom místo aplikace omyjte velkým množstvím teplé vody (ne vařící!) a osušte. V případě výskytu místních omrzlin (zbělání nebo začervenání tkání, otoky, bolestivost) se spojte s lékařem.

Pokud dojde po odstranění klíštěte parazitujícího na kůži déle než 24 hodin ke vzniku otoku a začervenání kolem místa vpichu, k výskytu vyrážky ve tvaru kruhu nebo zrudnutí v místě výskytu klíštěte nebo na jiném místě těla, k zimnici, horečce, bolestem hlavy, navštivte lékaře. Výše uvedené příznaky mohou nasvědčovat vzniku infekce ještě před odstraněním klíštěte.


Používejte pouze podle návodu k použití!

Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811