BIODERMA Sebium gel moussant 200 ml

Obrázek BIODERMA Sebium gel moussant 200 ml

Čisticí pěnivý gel na mastnou, smíšenou nebo problematickou pokožku. Bez obsahu mýdla, jemný mycí základ je výborně snášen i velmi citlivou pokožkou. Má fyziologické pH, bez parabenů. Působí i antibakteriálně. Celý popis

EAN: 3401578653709
Naše cena: 364 Kč
+
-
ks
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

Čistící gel pro každodenní hygienu smíšené nebo mastné kůže s akné, kůže se zánětem vlasových váčků (folikulitidou) nebo kůže ošetřované vysušujícimi léčivy. Přípravek je možné s výhodou používat také pro holeni vousů u mužů a chloupků na těle.

Aplikovat 1-2 krát denně na navlhčenou kůži. Rozpěnit, pak důkladně opláchnout a lehce osušit. Používá se také místo pěny na holeni.

Jedná se o aktivní hygienický přípravek. Důkladně čistí kůži bez podráždění (bez použití mýdla, má fyziologické pH), omezuje množení nežádoucích bakterií a tim kůži výrazně zklidňuje a reguluje produkci kožního mazu.

Akné je chronické zánětlivé onemocněni mazových žláz postihující stejnou měrou mladé lidi obou pohlaví. Na jeho vzniku se podílí celá řada faktorů, jak vrozených, hormonálních, tak i zevní prostředí.
Akné je vždy doprovázeno zvýšenou tvorbou kožního mazu. Složení a produkce kožního mazu je řízena hormonálně. Jednou ze složek mazu je látka tukové povahy - skvalen. Jeho koncentrace je v mazu u aknózní pokožky zvýšena působením přemnožených bakterii (P. acnes) a skvalen je přeměňován na velmi hustou polymerní látku. Kožní maz ztrácí svou tekutost, vysoce zhoustne a ucpává zúžené vývody mazových žláz, což vede ke vzniku typických projevů akné- komedonů (tzv. uhrů).
Uhry jsou v prvním stadiu nezanícené, avšak bez správného ošetřování pokožky vznikne zánět a vytvoří se typický pupínek nebo neštovička s hnisavým obsahem. Tyto projevy jsou pak příčinou nepěkného vzhledu kůže a zdrojem všech stresů a psychických problémů postiženého.

Poznámka:
Akné je onemocněni, jehož příčiny (nadměrná tvorba mazu, nadměrné rohovatění, infekce a zánět) byly důkladně zkoumány. To umožnilo velký pokrok v léčbě akné a navrženi účinných kosmetických a hygienických pňpravků proti akné a pro mastnou kůži. Program Sébium zahrnuje přípravky určené pro současnou nebo následnou dermatologickou péči o kůži s akné nebo pro ošetřování mastné kůže, která bývá tímto onemocněním často postižena. V případě akné a mastné kůže s tendenci k akné je významnou součástí léčebného postupu také přiměřená sluneční ochrana. Pro ošetřeni v období sluneční sezóny byl vyvinut speciální kombinovaný přípravek Photoderm AKN. Obsahuje látky regulující rohovatění kůže, které působí proti tvorbě akné a současně poskytuje optimální sluneční ochranu (SPF 20) u osob s akné. Umožňuje, aby se uplatnil příznivý efekt slunce, ale zabránilo se jeho nadměrnému působení vedoucímu k pozdějšímu zhoršení akné.

Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811