Caltrate Plus por.tbl.flm.90

Obrázek Caltrate Plus por.tbl.flm.90

Caltrate Plus je kombinovaný přípravek s vápníkem, vitaminem D a dalšími důležitými minerály pro úpravu nedostatku vápníku, zvýšení hustoty kostí a prevenci úbytku kostní hmoty. Caltrate Plus dodává vápník, vitamin D a 5 minerálů důležitých pro kosti. Celý popis

EAN: 9120036093706
Kód SÚKL: 0186538
Výrobce: WYETH
Dostupnost: Skladem
Běžná cena: 415 Kč (ušetříte 7 %)
Naše cena: 386 Kč
+
-
ks
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

Caltrate Plus je kombinovaný přípravek s vápnikem, vitaminem D a dalšími důležitými minerály pro úpravu nedostatku vápníku, zvýšení hustoty kostí a prevenci úbytku kostní hmoty.
Používá se k prevenci osteoporózy a na doporučení lékaře během léčby osteoporózy k doplnění vápníku a vitaminu D.
Caltrate Plus je vhodný jako doplněk k hormonální substituci v menopauze.

Kost je živá, rostoucí tkáň, která potřebuje vápník k udržení potřebné hustoty a pružnosti kostí. Předpokládá se, že nedostatečný přísun vápníku během života významně přispívá k rozvoji osteoporózy.
Proto je během dospělosti důležitý příjem vápníku v dávce 1000- 1200 mg denně. Silné kosti účinně pomáhají předcházet osteoporóze. Osteoporóza („řídnutí' či „odvápnění" kostí) postihuje především osoby středního a vyššího věku. Je nejčastější příčinou snadného vzniku typických úrazů tohoto věku, především zlomenin obratlových těl, horního konce (krčku) kosti stehenní a dolního konce předloktí. Osteoporóze se často říká „tichá nemoc", neboť ke ztrátě kostní hmoty dochází bez příznaků. Lidé často neví o tom, že mají osteoporózu, dokud jejich kosti nezeslábnou natolik, že náhlé zvrtnutí, úder či pád způsobí frakturu kyčle nebo obratle.
Oslabeni kosti z důvodu klesajících hladin hormonů v době přechodu a skutečnost, že 3 ze 4 žen nedostává doporučovaný denní příjem vápníku ve stravě je příčinou toho, že zejména ženy v tomto období života jsou náchylné k osteoporóze. Čím vyšší jsou zásoby vápníku v kostech před přechodem, tím snadněji se kosti udržují zdravé během přechodu a v letech po něm následujících. Výzkumy prokázaly, že zvýšený příjem vápníku má velký význam i pro ženy po přechodu.

Prevence:
Osteoporóze je možno úspěšně předcházet pravidelným cvičením, snížením hmotnosti a dostatečným příjmem vápníku, nejlépe v kombinaci s vitaminem D a dalšími minerály, které jsou potřebné pro správné ukládání vápníku v kostech.

Dávkování:
Obvyklá dávka je 1-2 tablety denně u dospělých a dětí od 12 let.

Neužívejte Caltrate Plus:
-jestliže jste alergický/á (přecitlivělý/á) na léčivé látky nebo na kteroukoli další složku přípravku Caltrate Plus,
-jestliže máte abnormálně vysokou hladinu vápníku v krvi (hyperkalcémie) a/nebo nadměrně ztrácíte vápník močí (hyperkalciurie),

-jestliže trpíte nedostatečnou funkcí ledvin,

-jestliže se Vám ukládá vápník v ledvinách nebotrpíte vápenatými ledvinovými kameny,

-jestliže máte zhoubné onemocnění ovlivňující kosti,
-jestliže trpíte sarkoidózou(imunitní porucha),
-jestliže trpíte nadměrným přísunem vitamínu D (hypervitaminóza D),
-jestliže mátezvýšenoufunkci příštítnýchtělísek

Pečlivě čtěte příbalovou informaci.

 

Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811