Chytré miminko DHA Smartfolin 2 metylfolát 30 tbl. + 30 cps.

Obrázek Chytré miminko DHA Smartfolin 2 metylfolát 30 tbl. + 30 cps.

Pro těhotné a kojící s obsahem kyseliny listové.Chytré miminko® obsahuje 250 mg DHA. Celý popis

EAN: 8594169221014
Naše cena: 380 Kč
+
-
ks
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

Doplněk stravy s vysokým obsahem klíčových živin. Výrobek je určen dospělým ženám od začátku těhotenství až do ukončení kojení. Chytré miminko není náhradou dostatečné a pestré stravy matky, ale chce být jejím ideálním doplňkem.

Správná výživa matky je během těhotenství velmi důležitá. Podporuje bezproblémový průběh těhotenství, správný vývoj miminka.

Výživové energetické požadavky v těhotenství
Tělo matky má zvýšené nároky na příjem živin (bílkovin, cukru a tuku), aby mohlo zajistit správný rozvoj miminka a současně zdravý vývoj dělohy, placenty a plodové vody. Na začátku těhotenství se doporučuje zvýšit energetický příjem z potravy o 150 kalorií denně, ke konci těhotenství již o 250 kalorií denně. Zvýšení váhy matky během těhotenství je normální a žádoucí. Průměrně to bývá 9 - 12 kg, avšak běžně existují přirozené odchylky. U žen s vyšší „výchozí“ váhou muže být váhový přírůstek menší, u velmi štíhlých žen vetší.

Výživové kvalitativní požadavky v těhotenství
Zvýšenou potřebu vitamínu a minerálu v těhotenství lze zajistit vyváženou dietou. Zvláštní pozornost je pak třeba věnovat DHA a vitamínu B9, jejichž přísun potravou nemusí být optimální, pak vápníku a železu, kterých je sice v běžné evropské stravě dost, ale jejichž přísun bývá podceňován.

DHA (kyselina dokosahexaenová)
DHA je nenasycená mastná kyselina obsažená ve větším množství pouze v tuku mořských ryb (losos, tuňák, sled, makrela) a mořských ras. DHA je hlavním strukturálním lipidem mozku (tvoří až 97% omega-3 lipidu mozku) a očí (tvoří až 93% omega-3 lipidu v oku). Správný a dostatečný přísun DHA ve stravě matky (zejména ve 2. a 3. trimestru a při kojení) je nezbytný pro rozvoj mozku a zraku vašeho miminka. Doporučená denní dávka je 200 - 300 mg DHA, což je hodnota, kterou obvyklá strava nemusí dosahovat. Výzkumy v posledních letech přitom naznačují, že se děti matek s nedostatečným přísunem DHA rodí častěji předčasně a jejich duševní rozvoj je zpomalený. Chytré miminko® obsahuje 250 mg DHA.

Vitamin B9 (kyselina listová)

Tento vitamín podporuje rozvoj nervu a mozku děťátka a je důležitý pro správný vývoj plodu, zejména nervového systému. Vitamin B9 je obsažen v syrové listové zelenině (varem se znehodnocuje), jako je brokolice, špenát, kapusta apod., dále v luštěninách, vajíčkách a kvasnicích. Doporučená dávka pro těhotnou ženu je 600-1000 μg, a to již od prvního trimestru těhotenství. V celé Evropě je přísun vitamínu B9 ve stravě často nedostatečný. Chytré miminko® obsahuje 800 μg kyseliny listové.

Vápník (kalcium)
Během těhotenství dochází k významnému přesunu vápníku z těla matky do těla děťátka, aby byla zajištěna správná tvorba kostí a zubu. V prvních šesti měsících těhotenství tělo matky strádá vápník ve svých kostech, aby je pak v posledním trimestru – době největšího růstu děťátka – mohlo předat.

Chytré miminko® obsahuje 130 mg vitamínu C a neobsahuje železo.

OPTIMÁLNÍ SLOŽENÍ PRO VAŠE MIMINKO

Kapsle
DHA 250 Množství (mg)
EPA 55 Množství (mg)

PŘÍDATNÉ LÁTKY:
Želatina (obal kapsle), glycerin (klouzadlo), čištěná voda

Tableta

Aktivní látkaMnožství (mg)
Kyselina listová 0,8
Vitamin E 50% 50
Vitamin C 110
Vitamin B2 1,6
Vitamin B6 1,9
Vitamin B12 0,0035
Biotin 0,06
Niacin 15
Panthotenat vápenatý 6
Jód 0,2

PŘÍDATNÉ LÁTKY:
uhličitan vápenatý granulát (plnidlo), mikrokrystalická celulosa (plnidlo), povidon (pojidlo), kroskarmelóza (rozvolňovadlo), stearan hořečnatý (zvlhčující látka), škrob kukuřičný (pojidlo), želatina (klouzadlo), koloidní oxid křemíku (protispékavá látka), mastek (klouzadlo)

DOPORUČENÉ DÁVKOVÁNÍ:
Přípravek je určen dospělým ženám od začátku těhotenství až do ukončení kojení. Užívejte společně 1 tabletu a 1 kapsli denně a zapíjejte vodou. Nepřekračujte doporučené dávkování. Neužívejte v případě přecitlivělosti na některou složku. Přípravek není náhradou pestré stravy.

Uchovávání:
Uchovávejte na suchém místě při teplotě do 25oC. Chraňte před vlhkem a přímým slunečním zářením. Ukládejte mimo dosah a dohled dětí.

Velikost balení:
30 potahovaných tablet + 30 kapslí

Přípravek byl vyroben v podmínkách GMP (správná výrobní praxe), certifikované Státním ústavem pro kontrolu léčiv.

Upozornění:
Tento produkt byl uvedený na trh jako doplněk stravy. Nemá schválené léčivé účinky a nejedná se o lék. Není určeno jako náhrada pestré stravy. Nepřekračujte doporučené dávkování. Ukládejte mimo dosah dětí. Minimální trvanlivost vyznačena na obalu.

Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811