Diabetes mellitus (cukrovka)

Cukrovka vzniká v důsledku nedostatečné produkce nebo nedostatečného využití hormonu inzulínu. Inzulín umožňuje krevnímu cukru (glukóze) přesun z krve do buněk. Pro ty je glukóza hlavním zdrojem energie. Přítomnost glukózy v krvi se nazývá glykémie a měří se glukometrem.

Nedostatek inzulínu v těle, nebo jeho nedostatečné využití vede ke zvýšenému hromadění glukózy v krvi tzv. hyperglykémii. Naopak, nedostatečné množství potravy nebo intenzivní tělesná aktivita vede ke snížení hladiny glukózy v krvi tzv. hypoglykémii. Hodnota cukru v krvi (glykémie) se u zdravého člověka pohybuje mezi 4 - 6 mmol/l.

Pokud není diabetes léčen, může dojít ke vzniku a rozvoji dalších závažných onemocnění a komplikací jako jsou retinopatie, nefropatie, neuropatie, syndrom diabetické nohy atd.. Diabetes rozděujeme na Diabetes typu I., typu II. a gestační.

 

Nejprodávanější výrobky z této kategorie
Výrobce
Řazení
Additiva multiv.+minerál tbl.eff.20pomer
Naše cena:87 Kč
Běžná cena:125 Kč
Ušetříte:30 %
+
-
ks

Multivitamínové šumivé tablety s minerály na přípravu lahodného pomerančového nápoje. Vhodné i pro diabetiky.

Akce
Additiva multiv.+minerál tbl.eff.20mango
Naše cena:87 Kč
Běžná cena:125 Kč
Ušetříte:30 %
+
-
ks

Multivitamínové šumivé tablety s minerály na přípravu lahodného mangového nápoje. Vhodné i pro diabetiky.

Akce
TOPVET Echinacea dětský sirup s fruktozou 300g
Naše cena:82 Kč
Běžná cena:93 Kč
Ušetříte:12 %
+
-
ks

TOPVET Echinacea dětský sirup s fruktozou 300g - Podporuje správnou funkci dýchacích a močových cest a pozitivně ovlivňuje imunitní systém. Přispívá ke správné funkci cévního a žilního systému. Pozitivně působí na funkci střev a udržuje psychickou pohodu

Centrum SILVER s Multi-Efektem tbl.30
Naše cena:240 Kč
+
-
ks

Vědecky zdokonalený multivitamín nabízí nejucelenější škálu vitamínů a minerálů a navíc esenciální mikroprvky a lutein, s ohledem na jejich potřebu věkem se měnící. Kompletní od A až po Železo. Je vhodný i pro osoby citlivé na lepek a pro diabetiky.

Centrum AZ s Multi-Efektem tbl.100
Naše cena:547 Kč
+
-
ks

Zdokonalený doplněk stravy nabízí nejucelenější škálu vitamínů a minerálů a navíc esenciální mikroprvky a lutein. Kompletní od A až po Železo. Je vhodný i pro osoby citlivé na lepek a pro diabetiky. Neobsahuje aromata.

FERTIPRONA-Inositol a Metylfolat 30sáčků
Naše cena:249 Kč
Běžná cena:399 Kč
Ušetříte:38 %
+
-
ks

Přípravek pro plánování těhotenství, pro těhotné ženy i pro kojící matky s obsahem inositolu a metylfolátu. Přípravek je vhodné i pro diabetiky.

BOLERO inst.náp.dia Forest Fruit(24sáč)
Naše cena:7 Kč
+
-
ks

Osvěžující instantní nízkoenergetický nápoj v prášku se sladidly s příchutí lesních plodů a s vitamínem C. Vhodný i pro diabetiky v rámci stanoveného dietního režimu.

DiaChrom se sukralozou tbl.600
Naše cena:159 Kč
Běžná cena:177 Kč
Ušetříte:10 %
+
-
ks

DiaChrom se sukralózou je nízkokalorické stolní sladidlo na bázi sukralózy obohacené aktivním trojmocným chrómem, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin.

ALOE VERA OKF Natural 1.5l bez cukru
Naše cena:56 Kč
Běžná cena:58 Kč
Ušetříte:3 %
+
-
ks

Aloe Vera Natural - nealkoholický nápoj s Aloe Vera a kousky její dužiny. Bez cukru. Vhodné i pro diabetiky.

DiaChrom se sukralo.sypký 200g nízk.slad
Naše cena:71 Kč
Běžná cena:78 Kč
Ušetříte:9 %
+
-
ks

Nízkokalorické sypké sladidlo na bázi sukralózy obohacené aktivním trojmocným chrómem, který se podílí na zachování normální hladiny glukózy v krvi.

BOLERO inst.náp.dia Lemon(24sáčků)
Naše cena:7 Kč
+
-
ks

Instantní nápoj v prášku se sladidly s citrónovou příchutí s vitamínem c obohacený vápníkem. Vhodný pro diabetiky v rámci stanoveného dietního režimu.

BOLERO inst.náp.dia Orange(24sáčků)
Naše cena:7 Kč
+
-
ks

Osvěžující instantní nízkoenergetický nápoj v prášku se sladidly s pomerančouvou příchutí s vitamínem C. Vhodné i pro diabetiky v rámci stanoveného dietního režimu.

Pangamin 200tbl.zelený sáček
Naše cena:69 Kč
+
-
ks

Pivovarské kvasnice jsou přirozeným zdrojem biotinu, který přispívá k udržení normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti metabolismu základních živin. Podporuje udržení přirozeného stavu pokožky, vlasů a sliznic.

Huxol - tekuté sladidlo 200ml
Naše cena:50 Kč
Běžná cena:51 Kč
Ušetříte:2 %
+
-
ks

Tekuté sladidlo pro diabetiky.

Espumisan kapky 100mg/ml gtt.eml.1x30ml
Naše cena:129 Kč
Běžná cena:134 Kč
Ušetříte:4 %
+
-
ks

Espumisan je léčivý přípravek, který účinně odstraňuje pocit tlaku v břiše, pocit plnosti a plynatost. Čtěte pozorně příbalovou informaci.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811