Diabetes mellitus (cukrovka)

Cukrovka vzniká v důsledku nedostatečné produkce nebo nedostatečného využití hormonu inzulínu. Inzulín umožňuje krevnímu cukru (glukóze) přesun z krve do buněk. Pro ty je glukóza hlavním zdrojem energie. Přítomnost glukózy v krvi se nazývá glykémie a měří se glukometrem.

Nedostatek inzulínu v těle, nebo jeho nedostatečné využití vede ke zvýšenému hromadění glukózy v krvi tzv. hyperglykémii. Naopak, nedostatečné množství potravy nebo intenzivní tělesná aktivita vede ke snížení hladiny glukózy v krvi tzv. hypoglykémii. Hodnota cukru v krvi (glykémie) se u zdravého člověka pohybuje mezi 4 - 6 mmol/l.

Pokud není diabetes léčen, může dojít ke vzniku a rozvoji dalších závažných onemocnění a komplikací jako jsou retinopatie, nefropatie, neuropatie, syndrom diabetické nohy atd.. Diabetes rozděujeme na Diabetes typu I., typu II. a gestační.

 

Nejprodávanější výrobky z této kategorie
Výrobce
Řazení
Additiva multiv.+minerál tbl.eff.20pomer
Naše cena:129 Kč
Běžná cena:145 Kč
Ušetříte:11 %
+
-
ks

Multivitamínové šumivé tablety s minerály na přípravu lahodného pomerančového nápoje. Vhodné i pro diabetiky.

Akce
DiaChrom se sukralozou tbl.600
Naše cena:178 Kč
Běžná cena:189 Kč
Ušetříte:6 %
+
-
ks

DiaChrom se sukralózou je nízkokalorické stolní sladidlo na bázi sukralózy obohacené aktivním trojmocným chrómem, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin.

Diachrom tbl.600 umělé sladidlo
Naše cena:179 Kč
Běžná cena:185 Kč
Ušetříte:3 %
+
-
ks

Nízkokalorické stolní sladidlo na bázi aspartamu obohacené aktivním trojmocným chrómem, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin.

DiaChrom se sukralo.sypký 200g nízk.slad
Naše cena:81 Kč
Běžná cena:85 Kč
Ušetříte:5 %
+
-
ks

Nízkokalorické sypké sladidlo na bázi sukralózy obohacené aktivním trojmocným chrómem, který se podílí na zachování normální hladiny glukózy v krvi.

Diachrom plv.200g umělé sladidlo
Naše cena:79 Kč
Běžná cena:83 Kč
Ušetříte:5 %
+
-
ks

Nízkokalorické stolní sladidlo na bázi aspartamu v sypké formě, obohacené aktivním trojmocným chrómem, který přispívá k udržení normální normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin.

BOLERO inst.náp.dia Multivitamin
Naše cena:8 Kč
+
-
ks

Instantní nápoj s příchutí tropického ovoce bez cukru s vitamínem A,C,E. Vhodné pro diabetiky v rámci stanoveného dietního režimu.

BOLERO inst.náp.dia Forest Fruit
Naše cena:8 Kč
+
-
ks

Osvěžující instantní nízkoenergetický nápoj v prášku se sladidly s příchutí lesních plodů a s vitamínem C. Vhodný i pro diabetiky v rámci stanoveného dietního režimu.

DiaChrom se stévií tbl.600
Naše cena:272 Kč
Běžná cena:290 Kč
Ušetříte:6 %
+
-
ks

Nízkokalorické stolní sladidlo na bázi steviol-glykosidů (se sladidly z rostliny Stévie rebaudiana) obohacené aktivním trojmocným chrómem, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin.

Diovarix Plus tbl.180
Naše cena:529 Kč
Běžná cena:572 Kč
Ušetříte:8 %
+
-
ks

DIOVARIX PLUS 180 tbl. - pro Váš žilní systém - 450 mg DIOSMINU a 50 mg HESPERIDINU (obě složky vysoce mikronizované) v jedné tabletě, dále 30 mg PLUS AESCIN a 50µg PLUS SELEN.

Espumisan cps.100x40mg-blistr
Naše cena:165 Kč
+
-
ks

Espumisan je léčivý přípravek, který účinně odstraňuje pocit tlaku v břiše, pocit plnosti a plynatost. Čtěte pozorně příbalovou informaci.

FreeStyle Optium prouž.stan.ketolát.10ks
Naše cena:370 Kč
+
-
ks

Proužky pro testování ?–ketone se používají s přístroji Optium a Optium Xceed ke kvantitativnímu měření ketolátek (beta-hydroxybutyrátu) v plné kapilární krvi odebrané z konečku prstu.

Diovarix micro tbl.180
Naše cena:429 Kč
Běžná cena:510 Kč
Ušetříte:16 %
+
-
ks

DIOVARIX MICRO 180 tbl. - pro Váš žilní systém - 450 mg DIOSMINU a 50 mg HESPERIDINU (obě složky mikronizované) v jedné tabletě.

Espumisan kapky 100mg/ml gtt.eml.1x30ml
Naše cena:163 Kč
+
-
ks

Espumisan je léčivý přípravek, který účinně odstraňuje pocit tlaku v břiše, pocit plnosti a plynatost. Čtěte pozorně příbalovou informaci.

BOLERO inst.náp.dia Lemon
Naše cena:8 Kč
+
-
ks

Instantní nápoj v prášku se sladidly s citrónovou příchutí s vitamínem c obohacený vápníkem. Vhodný pro diabetiky v rámci stanoveného dietního režimu.

Diachrom tbl.80 umělé sladidlo
Naše cena:39 Kč
Běžná cena:45 Kč
Ušetříte:13 %
+
-
ks

Nízkokalorické stolní sladidlo na bázi aspartamu obohacené aktivním trojmocným chrómem, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811