Diabetes mellitus (cukrovka)

Cukrovka vzniká v důsledku nedostatečné produkce nebo nedostatečného využití hormonu inzulínu. Inzulín umožňuje krevnímu cukru (glukóze) přesun z krve do buněk. Pro ty je glukóza hlavním zdrojem energie. Přítomnost glukózy v krvi se nazývá glykémie a měří se glukometrem.

Nedostatek inzulínu v těle, nebo jeho nedostatečné využití vede ke zvýšenému hromadění glukózy v krvi tzv. hyperglykémii. Naopak, nedostatečné množství potravy nebo intenzivní tělesná aktivita vede ke snížení hladiny glukózy v krvi tzv. hypoglykémii. Hodnota cukru v krvi (glykémie) se u zdravého člověka pohybuje mezi 4 - 6 mmol/l.

Pokud není diabetes léčen, může dojít ke vzniku a rozvoji dalších závažných onemocnění a komplikací jako jsou retinopatie, nefropatie, neuropatie, syndrom diabetické nohy atd.. Diabetes rozděujeme na Diabetes typu I., typu II. a gestační.

 

Nejprodávanější výrobky z této kategorie
Výrobce
Řazení
Additiva multiv.+minerál tbl.eff.20pomer
Naše cena:105 Kč
Běžná cena:125 Kč
Ušetříte:16 %
+
-
ks

Multivitamínové šumivé tablety s minerály na přípravu lahodného pomerančového nápoje. Vhodné i pro diabetiky.

Akce
Diovarix Plus tbl.180
Naše cena:469 Kč
Běžná cena:572 Kč
Ušetříte:18 %
+
-
ks

DIOVARIX PLUS 180 tbl. - pro Váš žilní systém - 450 mg DIOSMINU a 50 mg HESPERIDINU (obě složky vysoce mikronizované) v jedné tabletě, dále 30 mg PLUS AESCIN a 50µg PLUS SELEN.

Akce
Diovarix micro tbl.180
Naše cena:389 Kč
Běžná cena:494 Kč
Ušetříte:21 %
+
-
ks

DIOVARIX MICRO 180 tbl. - pro Váš žilní systém - 450 mg DIOSMINU a 50 mg HESPERIDINU (obě složky mikronizované) v jedné tabletě.

Akce
Diovarix Plus 60 tablet
Naše cena:178 Kč
Běžná cena:199 Kč
Ušetříte:11 %
+
-
ks

Doplněk stravy plus obsahuje jedinečnou kombinaci 4 složek. Diohespan plus obsahuje jedinečnou kombinaci 4 složek.

Akce
Additiva multiv.+min.+kof.tbl.eff.20anan
Naše cena:95 Kč
Běžná cena:125 Kč
Ušetříte:24 %
+
-
ks

20 šumivých tablet s vitamíny a minerály s přídavkem kofeinu na přípravu osvěžujícího ananasového nápoje. Vhodné i pro diabetiky.

Akce
TOPVET Echinacea dětský sirup s fruktozou 300g
Naše cena:95 Kč
Běžná cena:108 Kč
Ušetříte:12 %
+
-
ks

TOPVET Echinacea dětský sirup s fruktozou 300g - Podporuje správnou funkci dýchacích a močových cest a pozitivně ovlivňuje imunitní systém. Přispívá ke správné funkci cévního a žilního systému. Pozitivně působí na funkci střev a udržuje psychickou pohodu

Centrum SILVER s Multi-Efektem tbl.30
Naše cena:251 Kč
+
-
ks

Vědecky zdokonalený multivitamín nabízí nejucelenější škálu vitamínů a minerálů a navíc esenciální mikroprvky a lutein, s ohledem na jejich potřebu věkem se měnící. Kompletní od A až po Železo. Je vhodný i pro osoby citlivé na lepek a pro diabetiky.

Centrum AZ s Multi-Efektem tbl.100
Naše cena:574 Kč
+
-
ks

Zdokonalený doplněk stravy nabízí nejucelenější škálu vitamínů a minerálů a navíc esenciální mikroprvky a lutein. Kompletní od A až po Železo. Je vhodný i pro osoby citlivé na lepek a pro diabetiky. Neobsahuje aromata.

DiaChrom se sukralozou tbl.600
Naše cena:158 Kč
Běžná cena:177 Kč
Ušetříte:11 %
+
-
ks

DiaChrom se sukralózou je nízkokalorické stolní sladidlo na bázi sukralózy obohacené aktivním trojmocným chrómem, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin.

FERTIPRONA-Inositol a Metylfolat 30sáčků
Naše cena:289 Kč
Běžná cena:399 Kč
Ušetříte:28 %
+
-
ks

Přípravek pro plánování těhotenství, pro těhotné ženy i pro kojící matky s obsahem inositolu a metylfolátu. Přípravek je vhodné i pro diabetiky.

DiaChrom se sukralo.sypký 200g nízk.slad
Naše cena:71 Kč
Běžná cena:78 Kč
Ušetříte:9 %
+
-
ks

Nízkokalorické sypké sladidlo na bázi sukralózy obohacené aktivním trojmocným chrómem, který se podílí na zachování normální hladiny glukózy v krvi.

Diachrom tbl.600 umělé sladidlo
Naše cena:156 Kč
Běžná cena:177 Kč
Ušetříte:12 %
+
-
ks

Nízkokalorické stolní sladidlo na bázi aspartamu obohacené aktivním trojmocným chrómem, který přispívá k udržení normální hladiny glukózy v krvi a k normálnímu metabolismu makroživin.

BOLERO inst.náp.dia Forest Fruit(24sáč)
Naše cena:7 Kč
+
-
ks

Osvěžující instantní nízkoenergetický nápoj v prášku se sladidly s příchutí lesních plodů a s vitamínem C. Vhodný i pro diabetiky v rámci stanoveného dietního režimu.

FreeStyle Optium prouž.stan.ketolát.10ks
Naše cena:380 Kč
+
-
ks

Proužky pro testování ?–ketone se používají s přístroji Optium a Optium Xceed ke kvantitativnímu měření ketolátek (beta-hydroxybutyrátu) v plné kapilární krvi odebrané z konečku prstu.

Pangamin 200tbl.zelený sáček
Naše cena:69 Kč
+
-
ks

Pivovarské kvasnice jsou přirozeným zdrojem biotinu, který přispívá k udržení normální činnosti nervové soustavy a psychické činnosti metabolismu základních živin. Podporuje udržení přirozeného stavu pokožky, vlasů a sliznic.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811