DUOTHERM-gelov.polštářek velký 200x300mm

Obrázek DUOTHERM-gelov.polštářek velký 200x300mm

Univerzální gelový polštářek opakovaně použitelný jako teplý či studený obklad s velikou šíří klinicky i prakticky ověřených aplikací. Celý popis

EAN: 8594039531038
Výrobce: ZDENEK PANGRAC
Dostupnost: Skladem
Typ produktu: Zdravotnické prostředky
Naše cena: 197 Kč
+
-
ks
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

Charakteristika

  • gel je uzavřený v polymerovém obalu
  • vyznačuje se schopností absorbovat chlad i teplo v rozmezí od -20 do +60 °C
Použití
K opakovanému a střídavému použití jako studené obklady při bolestech hlavy, zubů, kloubů (akutních), zánětu slepého střeva, štítné žlázy, lůžka nehtu, okrajů očních víček, šlachové pochvy, žlučníku, zraněni kosti, kloubů, svalů a šlach (v akutním stadiu), menisku, popáleninách, bodnutí včelou a hmyzem, horečkách, spále a spalničkách, krvácení z nosu, úpalu, dně a jako teplé obklady při bolestech zad a kříže, kloubů (chronických), ledvin, vejcovodu a vaječníků, močového měchýře, ječném zrnu, nežitu, menstruaci, zánětu středního ucha (akutním), rýmě, vředu, akné, tříselné kýle u dětí, příušnic, svalové křeči a před silnějším zatěžování šlach a vazů. Střídavé obklady- zpravidla nejdříve studené při výronu, natrženém svalu, vymknutém kloubu, nízkém krevním tlaku a šoku.
Při sportu a jiných aktivitách se polštářky používají pro akutní ošetření zranění (pohmoždění, výronu, vymknutí, natržení, zlomení), jako prevence potíží při intenzivním zatěžování svalů, šlach a kloubů, pro zkrácení doby rekonvalescence, při rehabilitaci.

Návod k použití
Studený obklad ziskáte vložením polštářku do chladničky nebo do mrazničky (max. -20 °C) po dobu asi 30 minut. Teplý obklad získáte ohřevem v dostatečném množství vody dle velikosti polštářku (1 - 3 litry, max. +60 °C, cca5 minut). Polštářek ohřívejte až po odstavení vodní lázně z tepelného zdroje. Před přiložením na tělo jej zabalte do vhodné textilie (ručník, plena, šátek apod.). Účinky obkladu závisí na použité teplotě, době aplikace a počtu opakování. Doba přiložení studených obkladů by měla být delší než 30 minut, prodleva mezi opakováním by měla trvat stejnou dobu. Obecně platí, že čím menší plochu ušetřujeme, tím kratší dobu obklad přikládáme (zápěstí, kotník 5 -10 minut, kolena, lokte 10-20 minut, páteř, záda 20 -30 minut).
 
Kontraindikace
Při srdečním onemocnění, diabetů, poruchách krevního oběhu a těhotenství věnujte aplikacím zvýšenou pozornost. Studené obklady nepoužívejte u ledvin, močového měchýře, při poruše arteriálního prokrvení a při podezření z tumoru. V případech, kdy si nejste zcela jisti, konzultujte použití se svým lékařem.
 
Fakta
Polštářky se vyrábí ve velikostech: malý 110 x 150 mm, střední 110 x 300 mm, velký 200 x 300 mm a regabilitační 300 x 400 mm.
Studené či teplé obklady v místě přiložení především zužují či rozšiřuji cévy a tím omezují či zvyšují přísun krve k postiženým místům. Velmi účinně tak tlumí bolesti, brzdí otoky a záněty, zlepšují prokrvení, uvolňují svalové křeče a ztuhlost svalů, šlach a kloubů. Při bolesti zad či za krkem se jedná nejčastěji o svalové napětí, vyvolané silným či jednostranným zatížením často za spoluúčasti chladu a psychické zátěže. V tomto případě se osvědčují opakované horké obklady s následnou masáží.
 
Poznámka
Výrobky Duotherm uchovávejte v čistém, chladném prostředí tak, aby byly co nejméně pomačkány. Případné znečištění odstraňte jemným omytím vlažnou vodou případně antibakteriálním mýdlem. Výrobky chraňte před poškozením ostrými předměty. Při poruše celistvosti vyteklý gel opláchněte větším množstvím vody a polštářky likvidujte jako běžný domovní odpad. Při použiti si na polštářky nelehejte či nesedejte. Pokud dojde k protržení obalu a vytečení gelu, opláchněte ihned postižená místa velkým množství vlažné vody. Výrobky DUOTHERM jsou určeny pouze k vnějšímu použití.
 
Složení
Celulóza, vyšší alkohol, voda, identifikační příměsi.

Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811