Enterol por.cps.dur.50x250mg

Obrázek Enterol por.cps.dur.50x250mg

Přípravek je určen k podpůrné léčbě akutního infekčního průjmu, léčbě i prevenci zánětu tlustého střeva a podpůrné léčbě syndromu dráždivého střeva. Čtěte pozorně příbalový leták. Celý popis

EAN: 3583316669231
Kód SÚKL: 0162083
Naše cena: 679 Kč
+
-
ks
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

Účinné látky: Saccharomyces boulardii siccatus

Přípravek je indikován k podpůrné léčbě akutního infekčního průjmu u dětí i dospělých, k léčbě i prevenci kolitidy a průjmů způsobených antibiotiky. Současně s vankomycinem a metronidazolem se používá k léčbě kolitidy způsobené Clostridium difficile. Je určen k prevenci kojeneckých průjmů a podpůrné léčbě syndromu dráždivého tračníku.

Dávkování:
Dospělí a děti od 4 let obvykle užívají 1 nebo 2 tobolky 1x nebo 2x denně, děti do 4 let 1 až 2 tobolky denně.

Tobolky se polykají celé a zapíjejí dostatečným množstvím tekutiny.

Při podáni kojencům a dětem do 3 let je třeba tobolky otevřít a jejich obsah smíchat s vodou, oblíbeným nápojem, potravou, nebo s potravou v kojenecké lahvi. Obsah tobolky lze smíchat s tekutinou nebo potravou i u pacientů, kteří mají problémy s polykáním celých tobolek. Pacienti, kteří mají problém s polykáním tobolek či s charakteristickým zápachem obsahu tobolky, a děti od 3 let mohou též užívat Enterol ve formě prášku pro přípravu suspenze.

Přípravek je kontraindikován při přecitlivělosti na některou složku přípravku a u pacientů s centrálním venozním katetrem.

Během léčby může dojít k žaludečním a střevním obtížím (bolesti žaludku, plynatost, zácpa) nebo se mohou vyskytnout kožní alergické reakce (svědění, zarudnutí, kopřivka). které nevyžadují přerušení léčby. Ve výjimečných případech může u pacientů hospitalizovaných s gastrointestinálním onemocněním nebo s centrálním venozním katetrem dojít k fungemii.

Přípravek obsahuje životaschopné buňky, proto se nesmi míchat s velmi teplým (nad 50 stupňů Celsia) ani ledovým nápojem nebo potravou. Nesmí se míchat s alkoholem.

Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811