IXOsafe 10ml pro bezpeč.odstr.klíšťat

Obrázek IXOsafe 10ml pro bezpeč.odstr.klíšťat

Mikroemulze s pinzetou na odstraňování klíšťat. Aktivní látka POLYLYSIN klíště vypudí ze zakousnutí, porézní mikrofilm klíště znehybní, omezí jeho aktivitu a připraví k odstranění. Klíště nezabíjí, ale zabraňuje jeho obrannému mechanismu uvolnění slin. Celý popis

EAN: 8594027313790
Naše cena: 238 Kč
+
-
ks
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

Učelem tohoto přípravku je eliminovat nebezpečí nákazy přenášené z klíštěte na člověka zejména tím, že pomocí aktivní látky se klíště vypudí ze zakousnutí uvolněním hypostomu - bodavý orgán umístěný na hlavičce klíštěte, a způsobí jeho částečné znehybnění. Obsažený denaturovaný líh působí antibakteriálně. Odpařením alkoholové složky se vytvoří během 5 - 10minut velmi pevný porézní mikrofilm, který zakryje klíště, omezí jeho pohyb, chrání člověka před přenosem virů z těla klíštěte a připraví klíště k odejmuti nejlépe pinzetou nebo háčkem na klíšťata.

Mikroemulze IXOSAFE klíště nezabíjí a zamezuje tak především obranému instinktu klíštěte v masivním uvolnění jeho slin do podkožního epitelu a přenesení nákazy, zejména středoevropské klíšťové encefalitidy a lymeské borreliózy.

Použití:
Naneste na přisáté klíště přiměřené množství gelové emulze tak, aby jeho tělo bylo zcela pokryto. Nechte působit cca 5-10 minut a poté klíště kývavým pohybem odstraňte pinzetou nebo háčkem na klíšťata. Po odstranění klíštěte místo vpichu opět zakápněte mikroemulzí. Vzniklý mikrofilm má antibakteriální účinky a chrání místo před kontaminací nečistotami.

Místo, kde bylo klíště pňsáté, průběžně sledujeme. Pokud se v okolí objeví pomalu se šířící červená skvrna, zvaná erythema migrans, která se může zvětšovat, mívá ohraničený lem s centrální bledou zónou a bývá obvykle větší než 5 cm, ihned vyhledáme lékaře. Červená skvrna se může vytvořit během několika dní po přisátí klíštěte, ale také až za několik týdnů.

Složení setu: Gelová emulze 10ml, pinzeta na odstranění klíštěte.

Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811