KELEN-chloraethyl spray 100 ml

Obrázek KELEN-chloraethyl spray 100 ml

Lokální anestetikum k místnímu znecitlivění. Sprej se používá k znecitlivění kůže před podáním injekcí, používá se v chirurgii, dermatologii, ortopoedii, před piercingem, při odstranění klíšťat, na svalové křeče, řezavá dráždění šlach apod. Celý popis

EAN: 8594029290020
Naše cena: 129 Kč
+
-
ks
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

Užití

KELEN® je určen jako lokální povrchové anestetikum např. k znecitlivění kůže před podáním injekcí, při drobných chirurgických výkonech v chirurgii, dermatologii, před piercingem, při odstranění klíšťat, v ortopedii, na svalové křeče, řezavá dráždění šlach (tenisový loket), apod. a také dále na sportovní poranění měkkých tkání, čerstvé pohmožděniny a výrony a další situace, kdy může aplikovaný chlad zamezit rozvoji změn ve tkáni jako je krevní výron apod.

Dávkování

Krátce aplikujte (1-3 sekundy) na příslušnou část těla zhruba ze vzdálenosti 15-20 cm pouze do té doby, dokud se nevytvoří sněhový (bílý) povlak.

Vedlejší příznaky 

Mohou se objevit alergické změny na pokožce. Při použití chloraethylu v souladu s přibalovým letákem nebyly zjištěny další vedlejší účinky. Při příliš dlouhé (nadměrné) aplikaci chloraethylu sprejem mohou vznikat omrzliny. Pokud se u vás objeví vedlejší účinky, které tento leták neuvádí, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka.

Fakta

V případě nadměrné aplikace chloraethylu mohou vznikat omrzliny. Celkové příznaky intoxikace při vdechnutí chloraethylu jsou neostré vidění, intoxikace, bezvědomí a případně i paralýza dýchacího a oběhového systému. Protiopatření mají kromě standardního postupu při intoxikaci napomoci plicní exkreci toxinu nucením k výdechu a preventivním podáním xylokainu (ventrikulární fibrilace). Z důvodu možného vzniku ventrikulární fibrilace v žádném případě nepodávejte sympatomimetické látky. Nepodávejte alkohol, mléko ani ricinový olej.

Složení

Chloraethyl (synonyma: ethylchlorid, chlorethan, chlorethyl)

 

Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811