Mepilex Ag 10 x 10cm 5 ks

Obrázek Krytí Mepilex Ag. 10x10cm/5ks

Antimikrobiální absorpční měkké silikonové krytí s technologií Safetac, se stříbrem. Celý popis

EAN: 7332430873927
Naše cena: 949 Kč
+
-
ks
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

Charakteristika:

  • antimikrobiální absorpční měkké silikonové krytí s technologií Safetac, se stříbrem
  • účinné látky: stříbro


Použití:

  • oblastmi použití jsou infikované rány, bércové vředy, dekubity, popáleniny
  • účinné na infikované rány
  • atraumatický k ráně a k okolní kůži
  • výborná schopnost zvládat exsudát


Dávkování

dle návodu na obale

Kontraindikace a vedlejší příznaky nejsou známy

 

Fakta

Ošetřování ran není pouze otázkou provádění převazů. Pro proces hojení je daleko důležitější to, co se děje v tkáni a co probíhá v mysli pacienta.
Různé typy ran vyžadují různé druhy ošetření. Abychom mohli ránu úspěšně léčit, musíme dobře znát proces hojení. Nejlepšího hojení lze dosáhnout šetrným a účinným ošetřením rány. Ošetření rány by mělo podporovat přirozený proces hojení. Safetac je patentovaná technologie založená na lepící schopnosti měkkého silikonu. Krytí s technologií Safetac minimalizují trauma rány a okolní kůže a bolest pacienta, a tím vytvářejí vhodné prostředí pro hojení rány.


Krytí s technologií Safetac:

Krytí Mepilex,MepilexAg, MepilexLite, MepilexBorder, MepilexBorderLite, MepilexTransfer
a Mepitel. Všechna tato krytí byla vyrobena pomocí unikátní patentované technologie Safetac. Další výrobky s technologií Safetac: Mepiform a Mepitac
Technologie Safetac využívající lepící schopnost měkkého silikonu nezpůsobuje strhávání buněk epidermu (žádné strhávání kůže). Vrstva vyrobená technologií Safetac je výjimečně měkká a tvarově se přizpůsobí nerovnému povrchu kůže. Vytváří tak rozsáhlou a účinnou kontaktní plochu. Při snímání krytí se vyvinutá síla díky měkkému silikonu rozprostře na rozsáhlou plochu kůže pod krytím, a nenarušuje tak její ochrannou vrstvu.
U tradičních lepidel dochází ke strháváni buněk epidermu (strháváni kůže).
Tradiční lepidla jsou relativně málo pružná a tvoří kontaktní plochu pouze s nejsvrchnějšími buňkami kůže. Díky tomu jsou mnohem agresivnější. Tato zjištění potvrdila klinická studie prováděná s pacienty trpícími bércovými vředy.


Poznámka

Molnlycke Health Care je přední světový dodavatel jednorázových chirurgických prostředků a výrobků pro hojení ran.
Chirurgická divize zajišťuje pohodu na operačním sále pomocí nabídky špičkových produktů, jako jsou roušky, operační oblečení, zákaznické sety, chirurgické rukavice a antiseptické přípravky na pokožku, i různých řešení služeb. Názvy značek jsou BARRIER®, ProcedurePak®, Biogel® a Hibi Antiseptics.

Divize ošetřování ran nabízí šetrnou a účinnou léčbu ran pomocí široké nabídky unikátních výrobků: Mepilex® a Mepitel®, založených na patentované měkké silikonové technologii Safetac®, a tradičních výrobků jako jsou chirurgické a fixační krytí, například Mepore®. Společnost Mólnlycke Health Care začala působit jako nezávislá firma v roce 1998 a v červenci 2005 ji od fondů Nordic Capital zakoupily fondy Apax. V srpnu 2005 sloučil Apax s Molnlycke Health Care své dvě stávající firmy v portfoliu, Regent a Medlock, a vytvořil novou společnost Molnlycke Health Care AB Firma má kolem 6000 zaměstnanců a výrobní závody v Belgii, České republice, Finsku, Malajsii, Mexiku,Thajsku a ve Spojeném království.


Údaje o firmě

wwwv.safetac.com

Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811