Prontosan W roztok 350ml amp. CENT+leták

Obrázek Prontosan W roztok 350ml amp. CENT+leták

Roztok k čištění, zvlhčování a dekontaminaci inkrustovaných, kontaminovaných a chronických kožních ran. Celý popis

EAN: 4039239541301
Běžná cena: 292 Kč (ušetříte 2 %)
Naše cena: 286 Kč
+
-
ks
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

Účinné látky: Aqua purificata, Midopropylbetain, Polyhexanid 

Prontosan® roztok na oplach ran se používá:
- pro čištěni a zvlhčováni chronických ran;
- pro konzervační zvlhčení obvazů a krytí ran, obkladů, gázy, tamponů, houbiček, gelů, hydrofilního materiálu, alginátů, hydrokoloidů apod.;
- při převazu k uvolnění přilepeného krytí nebo inkrustováného povlaku rány.

Použití roztoku na oplach ran Prontosan® je bezbolestné a je také dobře snášeno alergiky. Rychle odstraňuje nepříjemný zápach ran. Rány by měly být nejprve opláchnuty a vyčištěny roztokem Prontosan®, aby se povlak z nich snadno uvolnil a odstranil, než se pro ošetření použije Prontosan® gel.  

Obvaz se musí kvůli relativně nízké vlhkosti měnit minimálně 1x denně, lépe však několikrát za den. Aplikace by měla být prováděna tak často, dokud se všechny povlaky a nekrózy nedají snadno odstranit a rána není na pohled čistá. To je předpokladem přirozeného hojení rány a umožňuje chirurgické ošetření s optimální prognózou.

U rozsáhlých a těžko dostupných ran je doporučována koupel celé části těla v roztoku na oplach ran Prontosan® po dobu nejméně 15 minut. Roztok se používá neředěný.

Přípravek není cytotoxický, nedráždí, nesenzibilizuje, nepůsobí bolest, nezpomaluje granulaci a epitelizaci, dermatologicky hodnocen jako neškodný. Mnoholeté klinické zkušenosti prokázaly dobrou tkáňovou snášenlivost polyhexanidu i undecylenamidopropylbetainu i u pacientů s extrémně rozsáhlými chronickými ranami.

Protože alergie nemůže být nikdy vyloučena, neměl by se Prontosan® roztok na oplach ran používat při známé alergii nebo při podezřeni na alergii na jednu ze složek.


Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811