Vitamin E 200 Zentiva por.cps.mol.30x200

Obrázek Vitamin E 200 Zentiva por.cps.mol.30x200

Vitamín E má významnou úlohu v organismu. Zabraňuje vzniku toxických oxidačních produktů a vzniku volných kyslíkových radikálů, které působí škodlivě na organismus. Čtěte pozorně příbalový leták. Celý popis

EAN: 8584005422002
Kód SÚKL: 0010431
Výrobce: ZENTIVA
Dostupnost: Skladem
Typ produktu: Doplňky stravy
Běžná cena: 150 Kč (ušetříte 2 %)
Naše cena: 147 Kč
+
-
ks
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

Účinné látky: 
Vitamin E 

Vitamin E má významnou úlohu v organismu. Je zapojen do oxidoredukčních pochodů v rámci metabolizmu základních složek buňky a stabilizuje některé hormony a enzymy. Zabraňuje vzniku toxických oxidačních produktů a vzniku volných kyslíkových radikálů, které působí škodlivě na organismus.

Dávkování: 
Pokud nedoporučí lékař jinak, dospělí a děti starší 12 let 200-400 mg denně pojidle. U dětí mladších 12 let určí dávkování lékař.

Tobolky se bez rozkousáni zapijí 200 ml tekutiny. 

Porucha vstřebávání a chudokrevnost způsobená nedostatečnou výživou, doplňková léčba pří poruchách plodnosti a pro předcházení vývojových poruch plodu, pro zlepšení potíží u žen v klimakteriu a pro zvýšeni účinku hormonální léčby poruch menstruačního cyklu, pro nemocné s poruchami nervové a svalové tkáně, neurologickými degenerativními onemocněními (např. Alzheimerova choroba), svalovou ochablostí a zánětlivými degenerativními změnami kloubů a chrupavky u chronických revmatických onemocnění, k podpůrné léčbě při poruchách žláz s vnitřním vylučováním.

Jako samoléčbu lze Vitamin E užívat při předcházení jeho nedostatku a pro jeho silný antioxidační účinek na mnoho látek - při nadměrné fyzické zátěži a k podpoře imunitních pochodů. 

Není určen pro děti do 3 let

Současné užívání Vitaminu E a kortikoidů nebo hormonální antikoncepce zvyšuje riziko žilní trombózy. Užívání přípravku současně s léky snižující krevní srážlivost (antikoagulancia) zvyšuje jejich účinek. V dávce 200 mg denně je možno přípravek užívat dlouhodobě. V dávce 400 mg denně je po 2 měsících nutná 1-2 měsíční přestávka. Po uplynutí této dobyje možno přípravek užívat další 2 měsíce.

Bez doporučení lékaře nesmi přípravek užívat ženy v těhotenství a v době kojení, nemocní se žilní trombózou (sráženi krve v cévách) a děti mladší 12 let. O vhodnosti současného užívání přípravku Vitamin E s jinými léky se poraďte s lékařem.

Bez doporučení lékaře neužívejte současně jiné přípravky s obsahem vitaminů a minerálů a jiné volně prodejné léky. 

Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811