Apo-Ibuprofen tbl.por.flm.30x400mg

Obrázek Apo-Ibuprofen tbl.por.flm.30x400mg

Přípravek Apo-Ibuprofen Rapid 400 mg obsahuje léčivou látku ibuprofen. Ibuprofen patří do skupiny tzv. nesteroidních antiflogistik (protizánětlivých léků, NSAID), zmírňuje bolest a snižuje horečku. Čtěte pozorně příbalový leták. Celý popis

EAN: 8594158130716
Kód SÚKL: 0125525
Běžná cena: 55 Kč (ušetříte 9 %)
Naše cena: 50 Kč
+
-
ks
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

Účinné látky: Ibuprofenum

Přípravek Apo-lbuprofen Rapid 400 mg je určen pro dospělé a mladistvé s hmotností 40 kg a vyšší (od 12 let) k symptomatické úlevě od mírné až středně silné bolesti, např. při bolesti hlavy, akutní migréně (s aurou nebo bez aury), bolestech svalů, menstruační bolesti (dysmenorea), horečce a bolesti spojené s akutními záněty horních cest dýchacích. Určeno pouze ke krátkodobému použití.

Dávkování:
Dospělí a mladiství s hmotností 40 kg nebo vyšší (od 12 let) užívají 400 mg (1 tobolka). Dávku 400 mg (1 tobolku) je možno v případě potřeby podat opakovaně s odstupem nejméně 6 hodin. Neužívá se více než 1200 mg ibuprofenu (3 tobolky) během24 hodin.
Starší pacienti a pacienti s renálním a jaterním poškozením by vždy měli zahajovat léčbu nejnižší účinnou dávkou.

Kontraindikace:
Hypersenzitivita na léčivou látku nebo na kteroukoliv pomocnou látku uvedenou v bodě 6.1. Pacienti s předchozí hypersenzitivní reakci (např. bronchospasmus, astma, rýma, angioedém či kopřivka) po podání kyseliny acetylsalicylové či jiných nesteroidnich antiflogistik (NSAID). Anamnesticky gastrointestinální krvácení nebo perforace ve vztahu k předchozí léčbě nesteroidními antiflogistiky. Aktivní nebo anamnesticky rekurentní peptický vřed/ hemoragie (dvě nebo více epizod prokázané ulcerace nebo krvácení). Krvácivá diatéza či poruchy koagulace. Pacienti se závažným jaterním selháváním, závažným renálním selháváním či závažným srdečním selháváním (viz bod 4.4). Pacienti s cerebrovaskulárním či jiným aktivním krvácením. Souběžné použití s nesteroidními antiflogistiky včetně specifických inhibitorů cyklooxygenázy 2 (viz bod 4.5). Pacienti s poruchami krvetvorby neurčené příčiny. Pacienti se závažnou dehydrataci (v důsledku zvraceni, průjmu či nedostatečného příjmu tekutin). Použiti ve 3. trimestru gravidity. Mladiství s hmotnosti nižší než 40 kg a děti.

Jestliže kdykoli během léčby zaznamenáte některý z následujících stavů, přestaňte užívat tento lék a ihned vyhledejte lékařskou pomoc: krev ve stolici; černá dehtovitá stolice, zvracení krve či tmavých částic připomínajících kávovou sedlinu, nevysvětlitelné hvízdavé dýchání, dušnost, kožní vyrážka (která může být závažná včetně tvorby puchýřů či olupování kůže), svědění či tvorba modřin, motáni hlavy, zrychlený srdeční tep či zadržování tekutin, např. otok kotníků, málo časté močení, ztuhlost šíje, bolest hlavy, nevolnost, zvracení, horečka a ztráta orientace, otok obličeje.
Přestaňte užívat tento lék a informujte lékaře, jestliže zaznamenáte: zažívací obtíže či pálení žáhy; bolest břicha (bolest žaludku) či jiné neobvyklé příznaky v oblasti břicha, zežloutnutí očí a/nebo kůže; silná bolest v krku s vysokou horečkou či nevysvětlitelným krvácením, tvorbou modřin a únavou.

Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811