Regulax pikosulfat gtt.1x20ml/150mg

Obrázek Regulax pikosulfat gtt.1x20ml/150mg

Přípravek je určen pro dospělé a děti od 4 let ke krátkodobému léčení zácpy a při stavech vyžadujících snadnou defekaci. Čtěte pozorně příbalový leták. Celý popis

EAN: 4030031895692
Kód SÚKL: 0059335
Běžná cena: 109 Kč (ušetříte 2 %)
Naše cena: 107 Kč
+
-
ks
Máte rádi toto zboží? Dejte to všem vědět!
Potřebujete pomoci?
778 437 811 (Po - Čt 7:30 - 18:00, Pá: 7:30 - 16:30)
info@lekarnatypos.cz Na e-maily reagujeme zpravidla do 24 hodin.

Účinné látky: 
Natrii picosulfas monohydricus 

Ke krátkodobému léčení zácpy a při stavech vyžadujícich snadnou defekaci.

Dávkování:

Dospělí a děti od 12 let: 14-27 kapek. 

Děti od 4 let:7 -14 kapek.

Lék je určen pro krátkodobé užíváni, nejvhodnější je užití večer před spaním, aby k vyprázdnění došlo v ranních hodinách. 
Účinek se dostaví zpravidla po 10- 12 hodinách. 

Regulax pikosulfát nesmí být užíván při známé přecitlivělosti na léčivou látku natrium picosulfat, na triarylmethan a nebo na další složky přípravku. 
Nesmí být užíván při těžké dehydrataci, při zácpě spojené s jinými potížemi, jako jsou bolesti břicha, zvracení, horečka, neprůchodnost střev, akutní infekce v dutině břišní či nadýmání bez odchodu plynů atd. 
Přípravek nesmí být podáván dětem mladším 4 let. 

Fakta: 
Přípravek mohou užívat diabetici. Při dlouhotrvající zácpě je potřeba užívání přerušit a kauzálně zjistit příčinu tohoto stavu. Rovněž podávání přípravku po delší dobu se nedoporučuje vzhledem k pravděpodobnému vzniku elektrolytické disharmonie a možnosti vzniku odhleněni střeva a tím obnovení zácpy.

Interakce:                                                                                                                                                                                                                         Současné podávání antibiotik může potlačit účinek přípravku Regulax pikosulfát kapky. Přípravek Regulax pikosulfát kapky by mohl způsobit zvýšené vylučování draslíku stolicí. Jestliže jsou současně užívány jiné léky způsobující ztrátu draslíku, například určitá diuretika a kortikosteroidy, může dojít k nedostatku draslíku s poruchami srdeční činnosti a svalovou ochablostí. 

Delší užívání projímadel povzbuzujících střevní peristaltiku může způsobit ochablost střev a zhoršení stavu zácpy. Regulax by měl být používán jen tehdy, když se nepodařilo dosáhnout požadovaného účinku změnou stravovacího režimu, složením potravy (zvýšením podílu balastních látek, zejména vláknin a jejich zdrojů, dostatečným přívodem tekutin apod.), zintenzivněním tělesného pohybu, změnou životního stylu, příp. použitím projímadel s osmotickým účinkem apod.

U chronické zácpy je nutné diferenciálně-diagnostické objasnění její příčiny ještě před aplikací přípravku. 


Složení: 
1 ml (=20 kapek) obsahuje: 7,5 mg natrii picosulfas monohydricum (ekv.7,23 mg natrii picosulfas). 

Pozorně čtěte příbalovou informaci.

Diskuze neobsahuje žádné komentáře pro tento produkt.

Zákaznická linka (+420) 778 437 811